PulsarSystem - nagłówek
ESET Endpoint

Nowe rozwiązania ESET dla firm.

Firma ESET przedstawia wersje nowej generacji produktów do ochrony stacji roboczych w środowisku firmowym - ESET Endpoint Antivirus NOD32 oraz ESET Endpoint Security Smart.

Produkt wykorzystuje wielowarstwową ochronę komputera dzięki takim technologiom jak ESET Live Grid, odpowiadającą za budowanie reputacji plików w chmurze, czy też zaawansowanej analizie heurystycznejzastosowanej w silniku skanującym oprogramowania.

Dodatkowo oprogramowanie posiada zaawansowane narzędzia do zarządzania dostępem do urządzeń peryferyjnych, filtr treści zbudowany w oparciu o kategoryzację stron, zaawansowany system HIPS oraz moduły zapory osobistej oraz ochrony przed spamem.

 

Nowe funkcje

ESET Live Grid NEW
Optymalizacja skanowania oparta o tzw. białe listy „bezpiecznych” plików, połączona z bazą reputacji plików umieszczoną w chmurze. ESET Live Grid rozpoznaje pliki na twardym dysku użytkownika i sprawdza ich reputację na serwerach producenta. Im więcej plików w chmurze, tym mniej plików trzeba skanować, dlatego z czasem jej wydajność wzrasta. W trakcie skanowania na żądanie połączenie z chmurą nie jest wykorzystywane, aby zapewnić wydajność na najwyższym możliwym poziomie.

System zapobiegania włamaniom (HIPS) NEW
Administratorzy mogą teraz skonfigurować zachowanie całego systemu i każdej jego części w zależności od wymagań bezpieczeństwa. HIPS oferuje im możliwość zdefiniowana reguł dla rejestru systemu, procesów, aplikacji i plików, w tym monitorowania zmian w kluczach startowych, kluczach umożliwiających zmianę właściwości systemu, jak również zmian w ważnych plikach (np. host file). Oprócz tego HIPS umożliwia blokowanie wszystkich z wymienionych zmian.

Zaawansowana kontrola urządzeń NEW
Umożliwia nadzorowanie wykorzystania określonych typów urządzeń na stacjach roboczych w firmie. Jej główne cele to:

  • Możliwość definiowania polityk – administrator może zdefiniować typy urządzeń, które mogą być wykorzystywane na stacjach klienckich firmy, zarówno dla pojedynczych użytkowników, jak i całych grup. Integracja z usługami katalogowymi pozwala wykorzystać grupy Active Directory.
  • Blokowanie konkretnych typów urządzeń – dyski zewnętrzne, płyty CD i DVD, pendrive’y, urządzenia komunikacyjne na USB (w tym modemy), drukarki USB, urządzenia połączone przez Firewire lub Bluetooth, modemy, czytniki kart pamięci, urządzenia wielofunkcyjne itp. Urządzenia te można podzielić ze względu na ich typ bądź interfejs.
  • Białe listy konkretnych urządzeń magazynujących – istnieje możliwość ustalenia białej listy określonych nośników wymiennych, w oparciu np. o ich numer seryjny. Opcje dostępu obejmują jego blokowanie, możliwość samego odczytu oraz odczytu i zapisu.

Kontrola treści NEW
Pozwala na kontrolę treści witryn, które odwiedzają użytkownicy sieci firmowej. Jej główne cele to:

  • Możliwość zdefiniowania polityk dopuszczalnego użytkowania – administrator może określić kategorie stron, na które użytkownicy mogą wchodzić, zarówno dla pojedynczych użytkowników, jak i całych grup.
  • Filtrowanie witryn ze względu na kategorię – administrator może wybrać z ponad 140 kategorii witryn, obejmujących te najbardziej krytyczne z punktu widzenia firmy, tj. witryny nielegalne (zawierające treści pornograficzne lub naruszające prawa własności intelektualnej itp.) bądź mające negatywny wpływ na firmową infrastrukturę (strony zawierające zagrożenia sieciowe, generujące duży ruch sieciowy – np. streaming).
  • Powiadomienie dla użytkownika – neutralna strona informująca o zablokowaniu witryny wyświetla się przy każdej próbie wejścia na witrynę, do której dostęp został ograniczony przez administratora.
  • Lokalne zniesienie blokady – blokowanie witryn można anulować lokalnie, uruchamiając przeglądarkę na prawach administratora.

Przywracanie wcześniejszej wersji bazy sygnatur wirusów lub modułów programu NEW
Możliwość przywrócenia, po aktualizacji, poprzedniej wersji bazy sygnatur wirusów lub modułów programu. Oprogramowanie dla stacji roboczych umożliwia administratorowi wymuszenie (za pomocą konsoli ERA) przywrócenia poprzednich wersji bazy sygnatur / modułów programu, na pojedynczych stacjach lub na całych grupach oraz wstrzymanie aktualizacji na zarządzanych jednostkach na określony czas (12, 24, 48 godzin), bądź na czas nieokreślony. Przez cały czas na stacji klienta obecne są jednocześnie dwie wersje bazy sygnatur i modułów programu.

Nowa konsola zarządzająca!

ESET Dashboard NEW
Panel graficzny w przeglądarce internetowej, oferujący szybki przegląd statusu jednostek klienckich oraz samego serwera w ramach całej licencji z możliwością dostosowania widoku do własnych potrzeb. Można go konfigurować z poziomu przeglądarki, jak również przez interfejs raportowania konsoli administracyjnej ESET Remote Administrator.

Różne uprawnienia dla różnych administratorów NEW
Jeśli administrator nie chce zezwolić innym pracownikom firmy na korzystanie z pełnych uprawnień konfiguracji rozwiązań ESET, może wyznaczyć użytkowników ESET RA i nadać im zróżnicowany poziom uprawnień, tworząc w ten sposób grupę „operatorów RA”. Automatyczne przypisanie określonych uprawnień zarządzania może być uzależnione od przynależności użytkownika do konkretnej grupy Active Directory.

Audyt pracy administratorów NEW
Obecność więcej niż jednego konta z uprawnieniami administratora wymaga zwykle jasnego podejścia w zakresie odpowiedzialności za podjęte działania. ESET RA może opcjonalnie gromadzić informacje w specjalnym logu, zapisującym każdy typ modyfikacji, w tym oznaczenie czasu i szczegóły działania, do późniejszej weryfikacji.

Zdalna instalacja klientów wg komponentów programu NEW
Ta opcja wiąże się z udoskonaleniem wprowadzonym bezpośrednio dla stacji klienckich, na których administrator może zdecydować o tym, żeby nie instalować niektórych komponentów programu (np. firewalla, ochrony klienta pocztowego). Administrator może zdecydować, które komponenty powinny zostać zainstalowane, a które nie, aby nie zwiększać obciążenia stacji roboczej.

 

Zobacz, jak wygląda nowa konsola

Nowe rozwiązania ESET dla Biznesu

 

Wymagania systemowe

 ESET Endpoint Antivirus NOD32:

Procesor: 32-bit (x86) / 64-bit (x64), Intel lub AMD
System operacyjny: Windows 7/Vista/XP/NT4 SP6/2000/2003/2008
Ilość miejsca na dysku: 320 MB

 ESET Endpoint Security Smart:

Procesor: 32-bit (x86) / 64-bit (x64), Intel lub AMD
System operacyjny: Windows 7/Vista/XP/NT4 SP6/2000/2003/2008
Ilość miejsca na dysku: 320 MB

 ESET Remote Administrator Console:

System operacyjny: Windows 7/Vista/XP/2000/2003/2008 Server
Przeglądarka internetowa: Internet Exploler 7.0 lub nowsza

 ESET Remote Administrator Server:

System operacyjny: Windows 7/Vista/XP/2000/2003/2008 Server/NT 4 SP6 

   ESET Endpoint Antivirus NOD32

     ESET Endpoint Security Smart

Antivirus
Antyspyware
Anti-Stealth
Desktop Firewall
Anti-Spam (z spam log)1
Self-Defense
SysRescue
SysInspector
HIPS 1
ESET Live Grid 1
Web Control 2
Device Control 2
Wsparcie dla microsoft NAP 1
ESET Remote Administrator 3
Update Mirror 3
Instalacja modułowa

Funkcje zaznaczone boldem oznaczają nowe funkcje wprowadzone z tą wersją

funkcja w pełni zaimplemenetowana, 
funkcja zostania zainplementowana dopiero w wersji RC, 
3 funkcja częśiowo zaimplementowana.

 


Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji: zapytaj konsultanta.

Zapytaj konsultanta

Dziękujemy.
Formularz został przesłany.
Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem.

Temat zapytania:
Treść:*
Imię i nazwisko:*
Adres email:*
Telefon:
Nie wszystkie wymagane pola zostały wypełnione!
* - Pola obowiązkowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Pulsar System, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Oświadczam, że zostałem poinformowany, że podanie moich danych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo wglądu do nich, jak również możliwości ich poprawienia.